V.K.V. Koç Özel Lisesi Coğrafya Çalıştayı Başarıyla Tamamlanmıştır...

Türk Coğrafya Kurumu /

7 Mayıs 2011 Cumartesi günü 10.00-16.30 arasında İstanbul/Tuzla-Orhanlı Köyü’ndeki V.K.V. Koç Özel Lisesinde coğrafya öğretmenlerinin koordinasyonunda İstanbul liseleri arasında yapılan “İstanbul’un Kentsel Dönüşü’nde Doğa-İnsan-Mekan” isimli çalıştay 13 okulumuzdan gençlerin İstanbul hakkında yaptıkları kentsel dönüşüm sunumları ile başarıyla gerçekleşmiştir. Sabah açılış oturumunda İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra; çalıştayın açılış konuşmasını Türk Coğrafya Kurumu Başkanı Y.Doç.Dr. T.Ahmet ERTEK yapmıştır. Ertek, Türk Coğrafya Kurumunun kısa bir tanıtımını yapmış; akademisyenler, coğrafya öğretmenleri ile coğrafya bölümü ve coğrafya öğretmenliği bölümleri öğrencilerinin düzenledikleri çalıştayların ardından; ilk defa liselerimiz düzeyinde de bir çalıştay gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti iletmiştir. Sabahtan ikişer oturum ve öğleden sonra bir oturumda olmak üzere toplam 3 oturumda 13 bildiri, katılımcı okulların öğrencileri tarafından sunulmuştur. Koç Özel Lisesinde yenilen yemeğinden ardından, öğleden sonranın ikinci oturumun ise önce Türk Coğrafya Kurumu Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Y.Doç.Dr. T.Ahmet ERTEK tarafından “İstanbul’da Yanlış Arazi Kullanımlarına Jeomorfolojik ve Hidrolojik Yaklaşımlar” ve ardından İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Alper ÜNLÜ tarafından “İki kent ve İki İnsan” isimli bildiriler sunulmuştur. Böyle bir çalıştayın düzenlemesi için okullarını açarak koordinasyonu sağlayan V.K.V. Koç Özel Lisesi vakıf yönetimine ve okul idarecilerine; çalıştayın baştan sona başarıyla geçmesini sağlayan Koç Özel Lisesi Coğrafya Öğretmenlerinden Özlem BALTALI, Figen ALP, Arzu YETKİN ve Bahar ÖNER’e teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca katılımcı lise öğrencilerinin başarılı sunumlarından dolayı teşekkür ediyor ve onları destekleyerek yalnız bırakmayan sevgili coğrafya öğretmenlerine takdirlerimi iletiyorum. Son olarak, aramızda görmekten son derece mutlu olduğum, gençlerimize enfes bir konferans vererek bilgilendiren akademisyen arkadaşım Prof.Dr. Alper ÜNLܒye şükranlarımı sunuyorum. Derin saygılarımla. Türk Coğrafya Kurumu Başkanı Y.Doç.Dr. T.Ahmet Ertek 10.5.2011

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

Yorumlar

İstanbul’un Kentsel Dönüşü’nde Doğa-İnsan-Mekan

Hazar Kara

19 ARALIK 2013 18:41

      7 Mayıs 2011 Cumartesi günü 10.00-16.30 arasında İstanbul/Tuzla-Orhanlı Köyü’ndeki V.K.V. Koç Özel Lisesinde coğrafya öğretmenlerinin koordinasyonunda İstanbul liseleri arasında yapılan “İstanbul’un Kentsel Dönüşü’nde Doğa-İnsan-Mekan” isimli çalıştay 13 okulumuzdan gençlerin İstanbul hakkında yaptıkları kentsel dönüşüm sunumları ile başarıyla gerçekleşmiştir.


     Sabah açılış oturumunda İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra; çalıştayın açılış konuşmasını Türk Coğrafya Kurumu Başkanı Y.Doç.Dr. T.Ahmet ERTEK yapmıştır.


     Ertek, Türk Coğrafya Kurumunun kısa bir tanıtımını yapmış; akademisyenler, coğrafya öğretmenleri ile coğrafya bölümü ve coğrafya öğretmenliği bölümleri öğrencilerinin düzenledikleri çalıştayların ardından; ilk defa liselerimiz düzeyinde de bir çalıştay gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti iletmiştir. Sabahtan ikişer oturum ve öğleden sonra bir oturumda olmak üzere toplam 3 oturumda 13 bildiri, katılımcı okulların öğrencileri tarafından sunulmuştur.