TURQUA

Türk Coğrafya Kurumu /

Oturum Konuları
İklim ve iklim modelleri
Buzullar ve buzul ortamları
Periglasyal süreçler
Deniz seviyesi değişimleri
Arkeoloji
Stratigrafi ve sedimantoloji
Hidroloji ve paleohidroloji
Paleoiklim
Palinoloji
Makro- ve mikrofosiller
Akarsu süreçleri
Göl ortamları
Jeomorfoloji
Volkanizma
Toprak bilimi
Speleoloji
Fauna ve flora
Dendroklimatoloji
Tarihlendirme yöntemleri

 

Önemli Tarihler

Bildiri özeti gönderme son tarihi: 1 Şubat 2016
Değerlendirme geri bildirimi: 1 Mart 2016
Ücretsiz kayıt için son tarih: 15 Mart 2016

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız!

İletişim bilgileri:
Telefon: +90 212 285 61 08
Faks: +90 212 285 62 10
E-posta: turqua@itu.edu.tr
www.eies.itu.edu.tr/turqua
twitter: @itu_aybe
Facebook: itu.aybe
İstanbul Teknik Üniversitesi
Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü
34469 Maslak-Sarıyer, İstanbul
www.eies.itu.edu.tr/turqua
8-11 Mayıs 2016


İstanbul Teknik Üniversitesi - Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü
Düzenleme Kurulu
Mehmet Karaca (Onursal Başkan, İTÜ)
Attila Çiner (Eş Başkan, İTÜ)
Nüzhet Dalfes (Eş Başkan, İTÜ)
M. Akif Sarıkaya (Sekreter, İTÜ)
Cengiz Yıldırım (İTÜ)
Bülent Arıkan (İTÜ)
Nazlı Olgun Kıyak (İTÜ)
Yasemin Ezber (İTÜ)
Orkan Özcan (İTÜ)
Bilim Kurulu (alfabetik sıraya göre)
A. M. Celal Şengör (İTÜ)
Ahmet Evren Erginal (Ardahan Üniversitesi)
Aslıhan Yener (Koç Üniversitesi)
Catherine Kuzucuoğlu (CNRS, Fransa)
Emin Özsoy (ODTÜ)
Eric Fouache (Sorbonne, Abu Dhabi)
Erkan Aydar (Terra R&D)
Faruk Ocakoğlu (Osmangazi Üniversitesi)
Hülya Caner (İstanbul Üniversitesi)
İlhan Kayan (Ege Üniversitesi)
Joel Guiot (CNRS, Fransa)
Meral Avcı (İstanbul Üniversitesi)
Meryem Beklioğlu (ODTÜ)
Mustafa Karabıyıkoğlu (Ardahan Üniversitesi)
Naki Akçar (University of Bern, İsviçre)
Namık Çağatay (İTÜ)
Neil Roberts (Plymouth University, İngiltere)
Nizamettin Kazancı (Ankara Üniversitesi)
Ömer L. Şen (İTÜ)
Raşit Bilgin (Boğaziçi Üniversitesi)
Selim Kapur (Çukurova Üniversitesi)
Serdar Bayarı (Hacettepe Üniversitesi)
Suzanne Leroy (Brunel University, İngiltere)
Thomas Litt (University of Bonn, Almanya)
Tolga Görüm (İstanbul Üniversitesi)
Uğur Doğan (Ankara Üniversitesi)
Ünal Akkemik (İstanbul Üniversitesi)

Oturum Konuları
İklim ve iklim modelleri
Buzullar ve buzul ortamları
Periglasyal süreçler
Deniz seviyesi değişimleri
Arkeoloji
Stratigrafi ve sedimantoloji
Hidroloji ve paleohidroloji
Paleoiklim
Palinoloji
Makro- ve mikrofosiller
Akarsu süreçleri
Göl ortamları
Jeomorfoloji
Volkanizma
Toprak bilimi
Speleoloji
Fauna ve flora
Dendroklimatoloji
Tarihlendirme yöntemleri
Sempozyum yeri İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi, İstanbul’dur.
Toplantı dili Türkçe ve İngilizce'dir.
8 Mayıs Pazar günü “Kozmojenik Tarihlendirme” atölye çalışması yapılacaktır.
Boğaz’da yemekli tekne turu yapılacaktır (isteğe bağlı).

Önemli Tarihler
Bildiri özeti gönderme son tarihi: 1 Şubat 2016
Değerlendirme geri bildirimi: 1 Mart 2016
Ücretsiz kayıt için son tarih: 15 Mart 2016

Duyurular