Duyurular

AVRUPA COĞRAFYA OLİMPİYATLARI EGEO2021’DE BÜYÜK BAŞARIMIZ

EGEGO 2021 TURKEY AWARDS

AVRUPA COĞRAFYA OLİMPİYATLARINDA ÜLKEMİZE MADALYA YAĞDI

18-20 Haziran 2021 günlerinde çevrimiçi sınavları ve 21 Haziran’da ise ödül töreni Belgrad merkezli yapılan yapılan, liseliler arasında yapılan eGEO-2021 Avrupa Coğrafya Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil eden 4 kişilik takımımızın gençlerinden üçü, Avrupa Coğrafya Olimpiyatları Komitesi tarafından birer altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirilmiştir. Türk Coğrafya Avrupa Milli Takımını: Koç Lisesi’nden Mert DİLLİCE, TED-İstanbul Koleji’nden Gence GENCELİ, TEVİTOL’den Mert ÖZER ve İzmir Amerikan Koleji’nden Tardu ASLANOĞLU temsil etmişlerdir.

Liseli gençler, Türk Coğrafya Kurumu tarafından her yıl organize edilerek düzenlenen, Dünya, Avrupa ve Balkan Coğrafya Olimpiyatları için, Türkiye jürisi önünde, çevrimiçi Türk ve İngilizce yazılı sınavları, multimedya sınavı, arazi çalışması sınavı ve poster sunumlarını yaparak onlarca gencin içinden seçilmişlerdir. Benzer sınavlara başarı kazandıkları eGEO-2021’in geçtiğimiz haziran ayında girmişler ve başarmışlardır. Sonuçta; Mert DİLLİCE altın madalya, Gence GENCELİ gümüş madalya ve Mert ÖZER bronz madalya kazanmışlardır.

 Avrupa Coğrafya Olimpiyatlarında Türk Coğrafya Kurumu adına sorumlu Coğrafya Öğretmenleri: Taner BİÇKİ (İzmir Amerikan Koleji) ve Didem DEMİRCİ ÇİÇEK (TED-İstanbul Koleji) hocalar takım koçluklarını yapmışlardır. Ayrıca bu öğrencileri başarıya götüren okulların coğrafya öğretmenleri, başarı sırasıyla Engin KAHYAOĞLU, Didem DEMİRCİ ÇİÇEK ve Cafer ELİTOĞ hocalardır. 

Gençlerimize emek veren okul idarecileri, öğretmenleri, bilhassa coğrafya öğretmenleri ve velileri yetişmelerinde büyük çaba sarf etmişlerdir. 

Yaklaşık 10 yıldır sulanan güllerimizin bir gün COĞRAFYA OLİMPİYATLARINDA da açacağına içten inanan Türk Coğrafya Kurumu (TCK) Yönetim Kurulu, gençlerimize güvenmiş ve onları her zaman desteklemiştir. Bu manada, TCK Yönetim Kurulu Üyesi ve Coğrafya Olimpiyatları Sorumlusu Mesut SÜZER (İstanbul-ENKA Okulları) öğretmenin de büyük çabaları olmuştur. Madalya yağmurunun bu yıl Dünya’da Uluslararası Coğrafya Olimpiyatları- iGEO’da ve ayrıca Balkan Coğrafya Olimpiyatları’nda da süreceğine inancımız tamdır.  Sağlıcakla kalınız.

 

Türk Coğrafya Kurumu Başkanı 

Doç. Dr. Ahmet ERTEK

24.06.2021

                                                       

Yorum Ekleme Formu

Duyuru:

Görseller

EGEO 2021

EGEO 2021

EGEGO 2021 TURKEY AWARDS

EGEGO 2021 TURKEY AWARDS

Spot Duyurular