Duyurular Duyurular

ULUSLARARASI COĞRAFYA EĞİTİMİ SEMPOZYUMU

Uluslararası Coğrafya Eğitimi Sempozyumu

Değerli Katılımcılar

Sizleri Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü tarafından 08-10 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Uluslararası Coğrafya Eğitimi Sempozyumu”na davet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz. Sempozyum dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Günümüzde coğrafya ile ilgili problemlerin pek çoğunun coğrafya eğitimi kaynaklı olduğu düşünüldüğünden dolayı ‘I. Uluslararası Coğrafya Eğitimi Sempozyumu’nun düzenlenmesi planlanmaktadır. Ders kitaplarının yazımından ulusal sınav sorularının hazırlanmasına, sınavlarda karşılaşılan problemlerden ders dışı etkinliklerin planlanması ve yürütülmesine, öğretimde karşılaşılan kavram ve bilgi yanlışlarından etkili ders materyallerinin geliştirilmesine kadar pek çok problemin çözümünün coğrafya eğitiminde olduğu ortadadır.

Sempozyum kapsamında ‘iyi örnekler uygulaması’ coğrafyanın mutfağında yer alan ve uyguladıkları etkinlikleri ‘iyi örnek’ kapsamında akademik camiayla paylaşmak isteyen coğrafya öğretmenlerimizin çalışmalarına da yer verilmesi teori ile uygulamanın harmanlanması bakımından etkili olacağı düşünülmektedir.

Oturumlar sonunda coğrafya eğitiminin farklı alanlarıyla ilgili çalıştaylar düzenlenecektir.

Pers dilinde ‘güzel atlar ülkesi’ anlamına gelen Kapadokya, jeolojik ve jeomorfolojik oluşumları, tarihi ve kültürel özellikleri, dünya mirası, koruma statüleri, açık hava müzeleriyle coğrafyanın uygulama laboratuvarı olarak ele alınabilir. Sempozyum kapsamında düzenlenecek uygulamalı arazi çalışmasıyla bütün bu unsurların yerinde görülmesi ve gözlemlenmesinin sempozyumun verimli bir biçimde gerçekleştirilmesine vesile olacağı düşünülmektedir.

Sonbaharın tüm güzellikleriyle kendini gösterdiği Kasım ayında, Kapadokya’nın doğal ve tarihi yerlerini görmek, doğal güzelliklerinin keyfini yaşamak, rahat ve keyifli bir ortamda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde unutulmaz bir sempozyum geçirmeniz en büyük dileğimizdir.

Sonuçlarının özelde coğrafya bilimi, genelde ise bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını umduğumuz, “I. Uluslararası Coğrafya Eğitimi Sempozyumu”nda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

Prof. Dr. Ali MEYDAN

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı

alimeydan01@gmail.com

Ayrıntılı Bilgi: https://iges.nevsehir.edu.tr/tr/anasayfa

Yorum Ekleme Formu

Duyuru: ULUSLARARASI COĞRAFYA EĞİTİMİ SEMPOZYUMU