Etkinlik Etkinliklerimizden

NEPAL GEZİSİ

NEPAL GEZİSİ 3 - 14 TEMMUZ 2018

NEPAL GEZİSİ

3 TEMMUZ 2018 –14 TEMMUZ 2018

“NAMESTE NEPAL”

NEPAL GEZİ PROGRAMI

1. Gün – 3 Temmuz 2018 Hareket İstanbul - Atatürk Havaalanı - Kathmandu

Atatürk Havaalanı’nda buluşma. DİKKAT: 2 TEMMUZ GECESİ HAVAALANINDAYIZ.

Havayolu Turkish Airlines (direkt uçuş).

Kathmandu’ya varış. Otele giriş dinlenme ve Nepal ekibi ile tanışma. Akşam yemeğinde Nepal mutfağı ile tanışma. Restoranımız Boudhanath tapınağı manzaralı. Tibet'li göçmenlerin kurduğu Budist hac merkezi Boudhanath, 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından. (Stupa: içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir.)

2. Gün 4 Temmuz 2018 : Kathmandu

Kathmandu şehir turu. Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alanPatan'da Durbar Meydanı, Altın Geçit, Teleju Tapınağı ve Yogendra Malla Heykeli, eski pencereleri ve işlemeli balkonları ile Kraliyet Saray'ı gezilecek başlıca yerlerdir. Akşam yemeği Nepal Mutfağı.

3. Gün – 5 Temmuz 2018 : Bhaktapur gezisi ve Nagarkot’a yolculuk

Sabah kahvaltı otelde. Erkenden kara yolu ile Bhaktapur’a hareket. Katmandu Vadisi'ndeki ortaçağ şehir devletlerinin üçüncüsü olan Bhaktapur her zaman en iyi korunan şehir olarak tanımlandı. Ancak trajik olarak, 2015 depreminde korkunç yıkıma ve yaşam kaybına neden oldu. Yine de, sadece birkaç tapınak tahrip oldu, hala burada görmek çok şey var. Turizm toplum için yaşamsal önem taşıyor. Bhaktapur, Katmandu Vadisi'ndeki üç Newar krallığının en büyüğü ve 15. yüzyılın ikinci yarısına kadar büyük 'Malla Krallığı'nda Nepal'in başkentiydi. Bhaktapur, Nepal'de en iyi korunmuş saray avluları ve eski şehir merkezine sahiptir ve zengin kültürü, tapınakları ve ahşap, metal ve taş eserleriyle UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi olarak tanımlanmıştır. Şehir Alman destekli Bhaktapur Kalkınma Projesinin (BDP) restorasyonu ve korunması çabalarıyla desteklenmektedir. Akşam Nagarkot’dayız.

4. Gün – 6 Temmuz 2018 :Nagarkot

2000 metre yükseklikte bir dağ köyüdür. Himalayaların zirvesini gören bir konumu ve pastoral bir manzarası vardır. Ağaçlarla kaplı, ormanlık tepelerle çevrili Nagarkot gün doğumu ve gün batımı manzaralarıyla büyüleyicidir. Kathmandu vadisinin en geniş manzaralarına sahiptir. Yol boyunca fotoğraf çekimi ve inceleme molaları verilerek uzun yürüyüşlere çıkılabilir.

5. Gün – 7 Temmuz 2018 :Bandipur’a yolculuk

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. River Side Hotel dinenme tesislerinde öğlen yemeği molası veriyoruz. Akşam üzeri Bandipur'a varıyoruz. Yol boyunca fotoğraf çekebilirsiniz. Akşam yemeği otelde. Yemek sonrası köy okulunda yapılacak çalışmaların ve ertesi günün planlanması. Nepal'in en büyüleyici şehirlerinden biri olan Bandipur, geleneksel sıra evleri ile kaplı ana caddesi olan yüce bir sırtı taçlandıran güzel korunmuş bir köy olan Newari kültürünün yansımasıdır. Binalar, kafe ve tapınaklar çok etkileyicidir. Çekici 18. yüzyıla ait mimarisi, yaya bölgesi ve açık havada yemek yerleriyle, Avrupa'ya özgü bir havaya sahiptir. Bandipur, yüzyıllar boyunca Hindistan-Tibet ticaret yolu üzerinde önemli bir duraktı. O zamandan bu yana turizm gelişmiş olsa da, sakinliği ve huzur veren havası aynen korunmuştur.

6. Gün – 8 Temmuz 2018 : Bandipur

Bandipur 68 kuşağının kentlerinden olarak bilinir. Bir çok batılı buraya huzur bulmak ve arınmak için gelir.

Sabah kahvaltı sonrası hediyelerin verileceği köy okuluna hareket. 1 saatlik yürüyüş ile okula varış. Tanışma, planlama çalışmaları. Öğlen yemeği Nepalli öğrencilerle.

Çalışmanın sona ermesinin ardından Bandipur merkeze yürüyerek dönüş. Bandipurdaki “Learning Centre” ziyareti. Akşam yemeği otelimizde.

7. Gün -9 Temmuz 2018 : Pokhara

Sabah kahvaltı sonrası Bandipur'dan karayolu ile Pokhara'ya hareket. Otele varış ve öğlen yemeği. Akşam üzeri Phewa Gölü’nde tekne turu ve güneşin batışının izlenmesi. Akşam yemeği Pokhara’da Nepal mutfağı ve müzikleri.

8. Gün -10 Temmuz 2018 : Pokhara

Güneş doğmadan kalkış ve Himalayalar’da ( South Anapurna ) güneşin doğuşunun izlenmesi. Gün boyu Pokhara Turu. İsteyenler Himalayalar'da yamaç paraşütü yapabilir. Öğlen ve akşam yemekleri Tibet ve Nepal mutfağı. Pokhara alış veriş için bir çok seçenek sunuyor. Nepal’e özgü ürünlerin yanısıra Tibet’e ait otantik ürünler de satın alabilirsiniz.

9. Gün – 11 Temmuz 2018 : Pokhara

Pokhara'nın tüm açık hava cazibe merkezleri yanı sıra, görülmesi gereken bir yer de Uluslararası Dağcılık Müzesi’dir. Kültürden, tırmanışa ve jeolojiye kadar, bu müze her şeyi çok iyi organize edilmiş bir şekilde sunuyor. Büyüleyici müze, Nepal ve halkının farklı bölümlerini ve Himalaya dağları hakkında bilgi veriyor. Her saat Everest Dağı hakkında bir 15 dakikalık bir film var. Dağlar ve dağcılar ile birlikte etnik gruplar, jeoloji, tarih gibi pek çok konuda çok sayıda bilgi sahibi olunabilir.

10. Gün - 12 Temmuz 2018 : Kathmandu

Sabah Kathmandu’ya uçuş. Otele gelirken 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Kathmandu'nun en önemli Hindu Tapınağı olan Pashupatinath'ta Shiva Mabedi' nin gezilmesi ve alışveriş. Otele giriş. Otelde dinlenme ve alışveriş zamanı. Serbest zaman.

11. Gün - 13 Temmuz 2018 : Kathmandu

Sabahın erken saatlerinde isteyen misafirlerimiz Himalayalar’ın Everest ve diğer tepelerini keşfedebileceğimiz uçak turuna katılabilirler.

(Ekstra 250 USD civarı.)

Nepal Turizminin kalbinin attığı Thamel’i gezeceğiz. Burada , el sanatları ve hediyelik eşya satan dükkanlar ile butik kafeleri bulabilirsiniz.

12.Gün – 14 Temmuz 2018 : Sabah erkenden otelde kahvaltı ve hava alanına varış.

İstanbul’a dönüş. Havayolu Turkish Airlines direkt uçuş.

DAHİL OLAN HİZMETLER:

Kathmandu gidiş geliş uçak biletleri,

Pokhara’dan Kathmandu’ya gidiş uçak bileti,

Tüm şehir içi ve şehir dışı transferler, turlar

Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri,

Tüm rehberlik hizmetleri ve müze girişleri,

Seyahat Sigortası,

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Vize ücreti ve servis bedeli : 25 USD

Yurt dışı çıkış harcı bedeli : 15 TL

Şahsi Harcamalar

Vize için yanınızda 1 adet vesikalık resim bulundurmalısınız.

BAŞVURU VE BİLGİLENDİRME:

FÜGEN DEDE

05359657265

fugen.dede@tedistanbul.k12.tr

Yorum Ekleme Formu

Etkinlik: NEPAL GEZİSİ