Kurumsal

ㅤㅤDOÇ. DR. KAAN KAPANㅤㅤGENEL SEKRETER

k

Doç. Dr. Kaan KAPAN      

 

İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü lisans mezunu olan Kaan Kapan, aynı üniversitede Coğrafya alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini de tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Bölgesel Coğrafya Anabilim Dalında 2013-2018 yılları arasında araştırma görevlisi, 2019- 2021  yıllarında Yardımcı Doçent, 2022 yılı itibariyle de Doçent Doktor olarak derslerine ve araştırmalarına devam etmektedir. Kapan ayrıca çeşitli üniversitelerin Ortadoğu, Türk Dünyası  ve Avrasya Enstitülerinde  yüksek lisans ve doktora düzeyinde  dersler de vermektedir. 

 

Kapan, idari anlamda ise 2019 yılından itibaren Türk Coğrafya Kurumu’nun Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Genel Sekreterliğini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesidir. 2023 yılı Mayıs ayı itibariyle de Türk Devletler Teşkilatı iştirakinde kurulan Türk Devletleri Coğrafya Keneşi’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Sorumlusu olarak görevini yürütmektedir.

 

Kapan’ın çalışma alanları arasında Orta Asya başta olmak üzere Kafkaslar ve Balkanlar özelinde Siyasi Coğrafya, Bölgesel Jeopolitik ve Ülkeler Coğrafyası yer almaktadır. Ayrıca bu alanlarda hem ulusal hem de uluslararası düzeyde bir çok akademik çalışması bulunmaktadır. 

 

 

 

Kaan Kapan, who graduated from Istanbul University Department of Geography, also completed his master's and doctorate studies in Geography at the same university. He continues his lectures and research at Istanbul University Regional Geography Department as a research assistant between 2013-2018, as Assistant Professor in 2019-2021, and as Associate Professor in 2022. Kapan also lectures at the masters and doctorate levels at various universities' Middle East, Turkic World, and Eurasia Institutes.

 

In administrative terms, Kapan has been a Member of the Board of Directors and General Secretary of the Turkish Geographical Society since 2019, and a Member of the Board of the Faculty of Letters of Istanbul University. As of May 2023, he has been serving as the Founding Member of the Board of Directors and Turkey Officer of the Turkish States Geography Council, which was established under the subsidiary of the Turkish States Organization.

 

Kapan's fields of study include Political Geography, Regional Geopolitics, and Countries Geography, in particular Central Asia, the Caucasus, and the Balkans. In addition, he has many academic studies in these fields at both national and international levels.

Yorum Ekleme Formu

Kurumsal:

Spot Kurumsal